Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co to jest Cyber Monday ?

Co to jest Cyber Monday ?

Cyber Monday (cyber poniedziałek) to termin marketingowy, który po raz pierwszy został użyty 28 listopada 2005 roku przez amerykańską Krajową Federację Handlu Detalicznego. Dla Amerykanów to tradycyjny dzień robienia zakupów w sieci.

   

Komunikat prasowy, w którym znalazło się owo określenie powstał w oparciu o badania z 2004 r. wykazujące, że pierwszy poniedziałek po Dniu Dziękczynienia był „jednym z największych dni zakupowych online w roku”. Promocje związane z cyber poniedziałkiem dotyczą wyłącznie sprzedaży online. W 2013 r. dochód z wyprzedaży online wzrósł o ponad 20% w stosunku do roku poprzedniego.

Wielka popularność robienia zakupów w sieci, akurat po długim świątecznym weekendzie, wynika zapewne ze swoistego rozluźnienia i początku rozmyślania o świątecznych prezentach (sezon zakupów świątecznych tradycyjnie rozpoczyna się po Dniu Dziękczynienia). Apetyty zakupowe zostały zresztą rozbudzone już kilka dni wcześniej - podczas wyprzedaży związanych z Black Friday. Jednak zakupy w sieci mają to do siebie, że pozwalają ukryć ten fakt przed najbliższymi, poza tym, mogą być dokonywane z miejsca pracy, bo przecież któż normalny, po kilku dniach wolnego, myśli o zawodowych obowiązkach?

Poluj na oferty Cyber Monday na naszym forumZobacz także
Zakupy grupowe - wady i zalety Zakupy grupowe - wady i zalety

0 komentarzy

Dodane przez: qstosz, 12-01-2014 o 00:15

Artykuł "Co to jest Cyber Monday ?", Oceniono na 5 z 5,na podstawie 2 ocen
Post: #1
  Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości