Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gruper - co to jest i czy warto?

Gruper - co to jest i czy warto?

Idea zakupów grupowych wiąże się z możliwością nabywania produktów po okazyjnych cenach, a także korzystania z atrakcyjnych zniżek na lokalne usługi. Spośród serwisów pośredniczących w tego typu transakcjach pomiędzy firmami a ich potencjalnymi klientami, warty uwagi jest z całą pewnością portal Gruper.pl.

Historia oraz najważniejsze informacje o portalu

Serwis Gruper powstał w lutym 2010 roku i został założony przez Marka Borzestowskiego, byłego właściciela portalu internetowego Wirtualna Polska. Miał być w założeniu silnym graczem na rynku serwisów generujących okazje, konkurującym z ówczesnym potentatem Grouponem. Po kilku latach prężnej działalności firmę dopadły niestety przejściowe problemy finansowe, jednak – jak się zdaje – zostały one skutecznie zażegnane, dzięki połączeniu 9 stycznia 2015 roku z międzynarodową grupą Zumzi.com, działającą w branży e-commerce i świadczącą swe usługi w siedmiu krajach europejskich.

Co oferuje odmieniony Gruper?

Po zawarciu współpracy z Zumzi, serwis Gruper.pl odmienił się niemal nie do poznania, począwszy od wyglądu i interfejsu, a na funkcjonalności skończywszy. Przede wszystkim doszło do podzielenia portalu na dwa podserwisy (Zumzi Gruper oraz Kolektiva Gruper), do których można przejść z poziomu strony głównej. Na stronie Zumzi.com znajdziemy kupony promocyjne na różnorodne lokalne usługi, takie jak zabiegi w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, gabinetach stomatologicznych, czy też ofertę kursów edukacyjnych. Podstrona Kolektiva.com jest zaś zorientowała głównie na okazyjne oferty spędzania wolnego czasu. Możemy w tym miejscu zatem pozyskać między innymi kupony na pobyt w nadmorskim SPA, górskie wycieczki, czy też różnorodne lokalne wydarzenia kuluralno-rozrywkowe.

Obie strony poza zróżnicowaniem ofertowym prezentują się bardzo analogicznie pod kątem wyglądu i interfejsu. Trzeba przyznać, że twórcy stworzyli niezwykle nowoczesny serwis, bardzo przejrzysty, intuicyjny oraz przystosowany do urządzeń mobilnych. W obu przypadkach możemy korzystać z dwóch podstawowych filtrów – „popularne” oraz „nowe”. Mamy ponadto możliwość klasyfikowania ofert ze względu na lokalizację, używając w tym celu funkcjonalnej mapy. Za jej pomocą przejrzymy oferty wyłącznie ze swojej okolicy, sprawdzimy odległość od swojego miejsca zamieszkania, a także przyjrzymy się ocenom i recenzjom o wybranej firmie. Poszczególne oferty posiadają ponadto rozbudowane opisy, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto dokładnie się z nimi zapoznać.

Po złożeniu zamówienia na dany kupon, dokonamy płatności przy użyciu wygodnego systemu internetowych przelewów lub uregulujemy powstałą należność kartą. Po stronie plusów serwisu Gruper.pl należy z całą pewnością zapisać także dużą ilość dodawanych każdego dnia nowych ofert. Spore zainteresowanie klientów przekłada się tym samym na bardzo atrakcyjne zniżki, nieraz przekraczające nawet 80%.

Warto zatem wypatrywać okazji na Gruperze, gdyż jest to niewątpliwie dobra okazja do zaoszczędzenia pieniędzy na zakupach. Przed złożeniem zamówienia należy jednak koniecznie zweryfikować wiarygodność oferującej zniżkę firmy. Nie mniej ważne jest następnie ścisłe przestrzeganie terminów realizacji wybranych usług, ponieważ ich niedopilnowanie będzie się najprawdopodobniej wiązało z utratą pieniędzy. Zgodnie z regulaminem możemy jednak zerwać umowę zakupu kuponu w terminie do 14 dni, co wymaga przesłania na adres mailowy firmy Gruper.pl stosownego oświadczenia.


Zobacz także
Inteligentny nóż i buty z GPSem, czyli jak śmiały się z nas sklepy Inteligentny nóż i buty z GPSem, czyli jak śmiały się z nas sklepy

666 komentarzy

Dodane przez: PromoHunter, 06-09-2015 o 18:21

Artykuł "Gruper - co to jest i czy warto?", Oceniono na 5 z 5,na podstawie 1 ocen
Post: #1
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości