Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Inna cena na metce, inna przy kasie - jak nie dać się oszukać?

Inna cena na metce, inna przy kasie - jak nie dać się oszukać?

Każdy z nas z pewnością spotkał się z taką sytuacją - przy buszowaniu po sklepie znajdujemy interesującą nas rzecz, biegniemy z nią do kasy, a tam okazuje się, że cena jest wyższa niż na metce. Takie sytuacje zdarzają się nawet przy zakupach przez internet. Co robić w takim wypadku?

Prawo konsumenckie staje tu w obronie klienta. Cena, jaka znalazła się na metce, koszu z produktem, półce, lub w jakikolwiek inny sposób opisująca produkt jaki chcemy kupić, jest ceną wiążącą. Sprzedawca ma prawny obowiązek sprzedać nam towar, nawet jeśli w systemie komputerowym widnieje cena wyższa.

Oczywiście nie każdy sprzedawca na to przystanie, ale mamy pełne prawo się tego domagać. Pomocne może być wykonanie zdjęcia błędnej cenie, aby mieć ewentualny dowód. Większość z nas i tak zapewne zrezygnuje z zakupu chcąc uniknąć sprzeczki ze sprzedawcą, ale dobrze jest przynajmniej znać swoje prawa.

Teoretycznie podobnie sytuacja wygląda w przypadku zakupów internetowych, w praktyce jednak klient ma tu mniej do powiedzenia. Wielu z Was zapewne słyszało np. o sklepie internetowym Nike, który na skutek błędu systemu sprzedał setki par butów i ubrań za bezcen, a następnie anulował wszystkie zamówienia, nawet te opłacone.

Niestety, prawo konsumenckie jest bezsilne w przypadku bezsensownych haseł typu: "70% RABAT NA WSZYSTKO", oblepiających większość sklepów. Choć jest to oczywiście informacja wprowadzająca klienta w błąd, to jednak dopóki informacja taka nie jest przypisana do konkretnego produktu - przecena nie jest wiążąca.


Zobacz także
W tym sezonie hitem będą... frędzle! W tym sezonie hitem będą... frędzle!

0 komentarzy

Dodane przez: PromoHunter, 11-22-2014 o 14:54

Artykuł "Inna cena na metce, inna przy kasie - jak nie dać się oszukać?", Oceniono na 5 z 5,na podstawie 1 ocen
Post: #1
  Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości