Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Oszczędzanie na opłatach za internet - Aero2

08-23-2015, 22:54
Post: #1
Jak oszczędzać na opłatach za Internet dzięki darmowemu Aero2?

Opłaty za Internet stacjonarny każdego miesiąca narażają Cię na ponoszenie opłat w wysokości co najmniej kilkudziesięciu złotych? Bez wątpienia w ciągu pełnego roku jest to spore obciążenie dla domowego budżetu. Czy istnieje zatem sensowne rozwiązaniem tego problemu? Na ratunek przychodzi darmowy Internet Aero2!

Skąd wziął się bezpłatny Internet Aero2?

Historia powstania darmowego Internetu sięga 2011 roku, kiedy to znany filantrop podjął decyzję o wybudowaniu na terenie naszego kraju pokaźnej infrastruktury, obejmującej nowoczesną technologię LTE. Urząd Komunikacji Elektronicznej przystał na taką inicjatywę, niemniej zobowiązał wykonawcę do udostępnienia bezpłatnego połączenia sieciowego do 2014 roku.

Czy Aero2 na pewno jest darmowe?

Darmowy Internet to hasło reklamowe, na które próbuje nas nabrać niejeden dostawca Internetu. Nic więc dziwnego, że również w przypadku Aero2 budzą się wątpliwości. Okazuje się jednak, że połączenie to faktycznie nie naraża na ponoszenie jakichkolwiek opłat, z wyjątkiem początkowego zakupu karty (20 zł) oraz koniecznością uregulowania kosztów przesyłki (7 zł). Płacimy więc zaledwie 27 zł, a następnie każdego miesiąca mamy Internet mobilny całkowicie za darmo! Aby móc korzystać z takiej możliwości, konieczne będzie dodatkowo posiadanie modemu lub obsługującego kartę sim smartfona.

Jakie są zalety Aero2?

Bezpłatny dostęp do Sieci to nie jedyna zaleta Aero2. Przede wszystkim trzeba pokreślić, iż dostawca darmowego Internetu zapewnił niemal nieograniczony zasięg, co nie jest wcale takie oczywiste w przypadku Internetu mobilnego. Będzie to więc doskonała propozycja zwłaszcza dla tych wszystkich osób, które potrzebują często łączyć się z Siecią przebywając poza domem. Po stronie zalet należy także zapisać przedłużony czas obowiązywania obecnych warunków. Dostawca zdecydował się wcześniej świadczyć darmową usługę do 21 grudnia 2016 roku, jednak wszystko wskazuje na to, że czas jej zobowiązywania zostanie przedłużony do 2019 roku! Łatwo więc policzyć, że do tego momentu można zaoszczędzić jeszcze dobre kilka tysięcy złotych!

Warto być świadomym nieznacznych wad

Zanim zdecydujesz się na Aero2, musisz być jeszcze świadom kilku ograniczeń związanych z udostępnianym Internetem. Przede wszystkim limit transferu wynosi w tym przypadku 512 kb/sekundę, co pozwala jednak bez większych problemów przeglądać proste strony internetowe oparte o format tekstowy, takie jak chociażby blogi, a także korzystać bez przeszkód z poczty oraz serwisów społecznościowych. Problemem może być natomiast surfowanie po największych portalach internetowych, oglądanie filmów na youtube (zacinają się), a także pobieranie ciężkich plików z Internetu.

Niewielkim utrudnieniem jest ponadto zrywanie połączenia co godzinę, a następnie konieczność wpisania kodów Captcha. Istnieje przy tym możliwość rozwiązania tego problemu, co wiąże się z wniesieniem opłaty w wysokości od 5 do 20 zł, w zależności od limitu transferu danych. Trudno natomiast upatrywać w tym większego sensu, gdyż przepisywanie kodów nie stanowi zbyt dużej uciążliwości, biorąc pod uwagę możliwość wypracowania tak pokaźnych oszczędności.

Jeśli więc jesteś zdecydowany na wybór Aero2, będziesz musiał najpierw udać się na stronę internetową operatora, dokonać szybkiej rejestracji, a następnie złożyć zamówienie na kartę. Teraz pozostanie już oczekiwanie na zwrotnego maila z potwierdzeniem, do którego zostanie dołączony wzór umowy.

Następnie należy wydrukować umowę, podpisać ją i odesłać na wskazany adres siedziby Aero2. W okresie maksymalnie jednego tygodnia zamówiona karta znajdzie się pod podanym w zamówieniu adresem.Masz pytanie, problem? Pisz, postaram się pomóc!
Dzięki   Cytuj
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości