Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

W tym sezonie hitem będą... frędzle!

W tym sezonie hitem będą... frędzle!

Przewodnim motywem w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim będzie styl hippi i boho, a więc zwiewne, kolorowe i kwieciste tkaniny, luźne fasony i wszelkiego rodzaju zamsze i skóry. Do łask wrócą również gladiatorki. Kolory przewodnie? Oczywiście będzie to żółty, brązowy, miodowy, beżowy czy karmelowy. Jednak nie one będą wywierały największy wpływ na nasz look. Prawdziwym hitem nadchodzącego sezonu będą frędzle, i to w wersji maxi.

Od lat dwudziestych po czterdzieste kojarzone były głównie z charlestonem. Przybierały postać strzępków połyskującej tkaniny, czy długich sznurów pereł skrzących się na tancerkach, wykonujących nieprzyzwoity, jak wówczas mawiano, taniec. Następnie, z zadymionych barów, przeniosły się na scenę i stały się jednym z ulubionych elementów garderoby wielu artystów estradowych. Nancy Sinatra, Cher, Tina Turner, zdawały sobie sprawę z tego, że na percepcję artysty wpływają nie tylko wrażenia słuchowe, ale również wizualne, w tym ruch sceniczny.


Josephine Baker tańcząca charlestona, 1926
Źródło: Wikipedia


Nancy i Frank Sinatra, 1996
Źródło: Everett Collection, http://www.vogue.com


Cher
Źródło: http://www.stylebydeni.com


Tina Turner
Źródło: http://www.fanshare.com

Skórzaną kurtkę z frędzlami mieli zarówno Elvis Presley jak i Jimi Hendrix.


Elvis Presley, 1973
Źródło: http://www.elvisinfonet.com


Jimi Hendrix podczas występu na Woodstock, 1969
Źródło: http://www.openculture.com

Kilka lat temu prawie każda kobieta pragnęła mieć w szafie co najmniej jeden dodatek z frędzlami. Dziś, już po metamorfozie, frędzle przybrały zupełnie inną postać. Teraz nie są już tylko ozdobą nieśmiało zwisającą u torebki, paska czy butów. Znowu kuszą, bo stanowią trzon takich części garderoby jak sukienki, spódnice czy topy. Mało tego, doskonale współgrają ze stylem boho – kolejnym trendem nadchodzącej wiosny i lata. Nie bójmy się zatem łączyć kwiecistych sukienek, długich spódnic, kamizelek, zamszu i frędzli. To będzie teraz trendy!

Zobacz także
Mini torebki - mało praktyczne, lecz piękne Mini torebki - mało praktyczne, lecz piękne

10 komentarzy

Dodane przez: PromoHunter, 04-07-2015 o 12:29

Artykuł "W tym sezonie hitem będą... frędzle!", Oceniono na 5 z 5,na podstawie 1 ocen
Post: #1
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości