Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zakupy grupowe - wady i zalety

Zakupy grupowe - wady i zalety

Czym są zakupy grupowe? To nie nowy już trend obecny w sklepach internetowych, który pozwala na tańszy zakup niektórych usług i produktów. Na podobne zakupy decyduje się bardzo wielu internautów – czy słusznie? Jakie można wskazać wady, a jakie zalety takiego rozwiązania?

ZAKUPY GRUPOWE – CO TO TAKIEGO?Zakupy grupowe są interesującym pomysłem, który od razu wzbudził zachwyt nie tylko internautów, ale też sprzedawców. Myśl przewodnia takich zakupów jest prosta i już wcześniej była z powodzeniem stosowana – im więcej kupisz, tym taniej kupisz.

Dawniej była to możliwość zarezerwowana jedynie dla wielkich firm. Jeśli bowiem dane produkty kupują wielkie przedsiębiorstwa, mogą sobie pozwolić na hurtowy zakup – biorą po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset egzemplarzy, dzięki czemu otrzymują interesujące rabaty i upusty. Na takiej zasadzie działają także promocje w sklepach, typu "kup dwie pary butów, a trzecią dostaniesz za 50% ceny", albo też "weź trzy puszki, a czwartą dostaniesz gratis". Wszystko opiera się na ilości – podobnie zakupy grupowe. W tym przypadku jednak klienci kupują produkty wspólnie.

Sprzedawca godzi się na sprzedaż swego towaru w niższej cenie, pod warunkiem, że sprzeda jego określoną ilość. W ten sposób klienci mogą zapłacić za dany towar, czy usługę mniej, natomiast sam sprzedawca i tak zarobi, bo w krótkim czasie może odnotować zwiększone obroty. Wie, że czasem w o wiele dłuższym odstępie czasu mógłby nie zanotować tak wzmożonego ruchu w swojej firmie, czy tak potężnej fali zainteresowania swoim produktem. I to nie ze względu na słabą jakość – wręcz odwrotnie! Z racji na cenę, która odstraszała klientów, a która została zmniejszona dzięki zakupom grupowym.

ZALETY ZAKUPÓW GRUPOWYCHZ pewnością główną zaletą jest znacznie obniżona cena. Zakupy grupowe pozwalają na osiągnięcie nawet 50% zniżki (a czasem i więcej) na pewne produkty, czy usługi. Gdybyśmy nie dokonali grupowego zakupu, konieczne byłoby uiszczenie dużo wyższej opłaty za to samo. Internauci są zgodni – po co przepłacać?

Tym bardziej, że częstokroć na stronach z ofertami zakupów grupowych pojawiają się naprawdę interesujące propozycje – markowe ciuchy, tanie wycieczki, promocyjne zabiegi kosmetyczne, czy wizyty u fryzjera... Naprawdę, wiele przeróżnych firm korzysta z takich serwisów – nie ma przy tym konieczności logowania się na stronie, aby mieć możliwość wyświetlenia wszystkich ofert.

Co jeszcze zyskujemy? Nie jesteśmy sami. Oczywiście, oszuści pojawiają się wszędzie, ale w tym przypadku nie tylko my jesteśmy klientami – zwykle razem z nami jest to grupka kilkudziesięciu osób. Ryzyko nieszczerej transakcji bardzo spada – wszak zniszczyłoby to opinię o danej firmie! Kilkadziesiąt oszukanych osób na pewno poskarżyłoby się swoim znajomym!

WADY ZAKUPÓW GRUPOWYCHCzy taka forma zakupów posiada jednak również swoje wady? Niestety tak – przede wszystkim problematyczne są te oferty, które wiążą się z jakimś limitem czasowym, na przykład promocyjną ceną za kolację w znanej restauracji na dany dzień. Jeśli zakupu dokonujemy wcześniej, nie możemy być pewni, czy coś nam akurat tego dnia nie wypadnie – gdy nie będziemy mogli przyjść, kupon przepada. A razem z nim nasze pieniądze.

Przed zakupem trzeba więc sprawdzić terminy realizacji i przemyśleć – o ile to możliwe – czy z dużym prawdopodobieństwem będziemy mieli wtedy wolny czas. Dotyczy to również wycieczek i wszystkich innych ofert, wymagających rezerwacji. Zakupy produktów są za to naprawdę godne uwagi i nie powinniśmy się ich obawiać.


Zobacz także
W tym sezonie hitem będą... frędzle! W tym sezonie hitem będą... frędzle!

0 komentarzy

Dodane przez: PromoHunter, 07-06-2015 o 17:07

Artykuł "Zakupy grupowe - wady i zalety", Oceniono na 5 z 5,na podstawie 1 ocen
Post: #1
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości