Niania elektroniczna

Niania elektroniczna to niewątpliwe ułatwienie w procesie codziennej opieki nad dzieckiem. Dzięki niej rodzic może w spokoju wykonywać swoje domowe obowiązki bez konieczności ciągłego czuwania nad maleństwem.

E-niania składa się z dwóch elementów: nadajnika ulokowanego w dziecięcym pokoju oraz odbiornika, który znajduje się w posiadaniu jednego z rodziców. Działanie nie należy do skomplikowanych – dźwięki dochodzące z pomieszczenia, gdzie jest dziecko przekazywane są przez odbiornik do jego opiekuna. Dzięki temu żadne chrząknięcie malucha ani nawet cichutki płacz nie umkną naszej uwadze. Elektroniczna niania to nie tylko dobra inwestycja dla nas, lecz także świetny pomysł na prezent dla naszych znajomych oczekujących przyjścia na świat nowego pokolenia.

Wśród urządzeń typu e-niania mamy do wyboru nianię analogową, której podstawową zaletą jest dobry zasięg oraz niska cena. To idealne rozwiązanie dla osób, które często przebywają na świeżym powietrzu. Kolejny rodzaj elektronicznej niani to ta w wersji cyfrowej. Charakteryzuje ją brak zakłóceń w przekazie oraz szereg dodatkowych funkcji takich jak monitorowanie oddechu dziecka lub pomiar temperatury w jego pokoju.
Elektroniczne nianie mogą mieć w zestawie także kamerę umożliwiającą dokładniejszą obserwację w przypadku interpretacji kwilenia maluszka. Do sympatycznych gadżetów zaliczymy ponadto projektor, który uatrakcyjni proces zasypiania dziecka poprzez wyświetlanie obrazów na ścianie oraz kołysanki włączające się pod wpływem jego płaczu.

Zalety e-niani są oczywiste. To przede wszystkim możliwość zajęcia się chociażby ugotowaniem obiadu, sprzątnięciem domu, czy mieszkania lub pracą w przypadku rodziców wykonujących zawodowe obowiązki zdalnie.
Opiekunowie maluszków zapewne znają problem związany ze snem w nocy. W obawie, czy dziecko na pewno śpi spokojnie sami możemy mieć spory kłopot z zaśnięciem. Elektroniczna niania sprawdzi się także i w tym wypadku. Koszt tego typu sprzętu to od 200 zł do nawet 1000 zł – zależnie od proponowanych przez producenta funkcji. Warto jednak zaopatrzyć się w e-nianię lub podarować ją najbliższym jako prezent, gdyż bezpieczeństwo naszego potomstwa jest przecież najważniejsze.

Kategoria:

Dla kogo kupić nianię elektroniczną na prezent?Dla hobbystów:

Dla dziecka:

Na okazję:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony Zaznaczono pola wymagane*Dla profesjonalistów

Ta strona użwa ciasteczek.