Telefon dla seniora

3 miesiące temu

Telefon dla seniora często ma wiele ciekawych funkcji stworzonych z myślą o niebezpiecznych sytuacjach. A czy są rzeczy ważniejsze niż komfort i bezpieczeństwo najbliższych?

Dla ludzi urodzonych pięćdziesiąt lat temu (albo i jeszcze wcześniej) rozgrywający się na naszych oczach błyskawiczny postęp technologii może być wielkim szokiem. O ile wychowana w dobie Internetu młodzież dostosowuje się do ewoluującej rzeczywistości dosyć szybko, seniorzy zwykle łapią się za głowy i patrzą na zachodzące zmiany z przerażeniem w oczach. Niektórym starszym osobom zdarza się nawet powiedzieć:

Już wolałbym, żeby było tak, jak kiedyś. Świat zwariował! Za moich czasów, to…

Zobacz także

I tak dalej, i tak dalej. Mimo to, znajdzie się też całkiem sporo babć i dziadków, którzy nie akceptują frazy „jestem za stary, żeby się uczyć”. Ci przebojowi seniorzy chcą iść z duchem czasu i nie boją się testowania wynalazków dwudziestego pierwszego wieku. Pytanie tylko – z jakim skutkiem? Czy starsze osoby rzeczywiście mogą poradzić sobie z nowoczesnymi gadżetami?

To już zależy od nas! W końcu to my wybieramy prezenty dla ukochanych dziadków. Jeżeli nasza babcia nie wpada w panikę za każdym razem, gdy musi zmienić baterie w telewizorze, to zamiast tradycyjnego podarunku, moglibyśmy sprawić jej telefon dla seniora.

Dlaczego właśnie telefon dla seniora, a nie coś bardziej oryginalnego? Z kilku prostych powodów.

Po pierwsze, obsługiwanie komórki niezbyt się różni od obsługi telefonu stacjonarnego. Przy czym, chodzi rzecz jasna o „tradycyjną komórkę”, a nie iphona z ekranem dotykowym. Jak na pierwsze zderzenie z nowoczesną technologią, dobrze by było podarować babci i dziadkowi coś dostosowanego do nich. Telefon dla seniora powinien mieć przede wszystkim duże podświetlone klawisze i bardzo proste menu.

Po drugie, w naszych czasach starsze osoby coraz częściej podróżują. Dobrze by było, żeby dziadkowie mieli, jak się z nami skontaktować, gdy wybiorą się nad morze czy do sanatorium.

I wreszcie, po trzecie, telefon dla seniora często ma wiele ciekawych funkcji stworzonych z myślą o niebezpiecznych sytuacjach. Chociażby specjalny guzik z sygnałem SOS, za pomocą którego babcia i dziadek mogą wezwać pomoc w nagłych wypadkach. A czy są rzeczy ważniejsze niż komfort i bezpieczeństwo najbliższych?

Kategoria:

Dla kogo kupić telefon dla seniora na prezent?Dla bliskich:

Na święta:

Dla profesjonalistów:

Na urodziny:

Na okazję:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony Zaznaczono pola wymagane*Dla profesjonalistów

Na okazję

Ta strona użwa ciasteczek.